Święto Patrona Szkoły

    W dniu 14 września 2014 r. nasza szkoła obchodziła Święto Patrona Szkoły, które połączono z powiatowymi uroczystościami patriotycznymi Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od przemarszu  młodzieży naszej szkoły   w asyście orkiestry OSP w Szczucinie  do kościoła na Mszę  Świętą.   Dalsza część miała miejsce pod Kwaterą Pamięci Narodowej. Część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów poprzedziły przemówienia okolicznościowe  i składanie wiązanek kwiatów w hołdzie  tym wszystkim, którzy ponieśli śmierć w szkole z rąk okupanta oraz tym, którzy walczyli o wolną Polskę w czasie wojny. Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior dokonał odsłonięcia tablicy upamiętniającej setną rocznicę pobytu Józefa Piłsudskiego w Szczucinie. Obchody zakończyły się konferencją popularno- naukową ,,Ziemie polskie w czasie I wojny Światowej" w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

5 września 2014 r.


 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

    Nowy rok szkolny 2014/2015 tradycyjnie rozpoczął się uroczystą akademią. Pan Dyrektor przywitał nauczycieli i uczniów po wakacyjnym wypoczynku. Szczególnie ciepło przywitał pierwszoklasistów, życzył im optymizmu i wytrwałości w realizowaniu celów. Młodzież spotkała się również ze swoimi wychowawcami.

   

     

1 września 2014 r.


 Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

  W dniu 27 czerwca zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uczniom i nauczycielom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

27 czerwca 2014 r.

 


 

∆  Projekt ,,Czas na zdrowie”

Nasza szkoła wzięła udział w III edycji  projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska ,, Czas na zdrowie”. Celem projektu jest promowanie idei  zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Jednym z etapów projektu i jednocześnie jego podsumowaniem było zorganizowanie w szkole w dniu 12 czerwca Festynu Zdrowia.  Uczniowie naszego gimnazjum  z pomocą nauczycieli i swoich rodziców łącząc edukację ze świetną zabawą zorganizowali konkurs zdrowej żywności. Wszyscy obecni na festynie byli zafascynowani pomysłowością i oryginalnością przygotowanych potraw oraz faktem że w przygotowaniu wykorzystano tylko zdrowe produkty żywnościowe. Nie zabrakło świeżych warzyw , soków ,owoców, przetworów mlecznych z gospodarstw ekologicznych .  Jury z udziałem dietetyka, 1 miejsce przyznało klasie IIIc, 2 miejsce klasie IIIb, natomiast miejsce 3 przypadło klasie Ia. Nagrodami  były kosze z owocami  i warzywami. Po konkursie odbyła się wspólna degustacja przygotowanych potraw. Uczestnicy festynu mieli również możliwość obejrzeć film dotyczący idei zdrowego stylu życia oraz pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez  Młodzieżową  Drużynę Pożarniczą ,, Ogniki”. Dodatkową atrakcją był pokaz karate w wykonaniu Dąbrowskiego Klubu Karate oraz występ gimnazjalnej grupy tanecznej ,, Loca”. Festyn zakończył się integracyjną zabawą dyskotekową.

 

  

      

 

13 czerwca 2014 r.


 Lista podręczników w roku szkolnym 2014/2015

      Lista podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015  klasa I   klasa II   klasa III

13 czerwca 2014r.   


Sukces uczennicy w konkursie ,,Matematyczna wiosna"

    Uczennica naszego gimnazjum Katarzyna Sąsiadek kl. I b zajęła I miejsce w III edycji konkursu ,, Matematyczna wiosna". Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Dąbrowski Pan Tadeusz Kwiatkowski oraz Wicestarosta Pan Robert Pantera. Gratulujemy wysokich umiejętności matematycznych.

15 maja 2014 r.


Sukcesy gimnazjalistów w Olimpiadzie Wiedzy Statystycznej

   Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły byli najlepsi w Olimpiadzie Wiedzy Statystycznej dla szkół gimnazjalnych. Jakub Kołton kl. IIIa zajął I miejsce, natomiast Jarosław Foder z klasy IIIc  zdobył II miejsce. Opiekunem dydaktycznym uczniów jest pani Małgorzata Tabor. Organizatorami konkursu byli: Urząd Statystyczny w Krakowie, Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Honorowy patronat objął StatSoft Polska Sp. z o. o. Gratulujemy osiągnięć.

30 kwietnia 2014 r.


Uczeń naszej szkoły laureatem VI edycji konkursu ,,Fit in Deutsch"

     Miło nam poinformować, że Oliwier Deszcz z klasy IIb zajął I miejsce w VI edycji konkursu języka niemieckiego ,,Fit in Deutsch" zorganizowanego przez Tarnowski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, MCDN ODN w Tarnowie oraz Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie przy XVI LO im. Armii Krajowej. Wręczenie nagród odbyło się w PWSZ w Tarnowie podczas inauguracji dni niemieckich. Gratulujemy sukcesu.

24 marca 2014 r.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

    Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  czytaj więcej

7 stycznia 2014 r.


 Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku życzymy uczniom, rodzicom i nauczycielom dużo zdrowia, radości, optymizmu i rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole.

20 grudnia 2013 r.


 Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki

    Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Izabela Bielaszka zajęła II miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki i tym samym zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29 listopada 2013 r.


 Podsumowanie konkursu

    Pierwszy Szkolny Dwujęzyczny Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Niemieckiego rozstrzygnięty

 „Każdy język obcy daje Ci nowe życie;

 jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz”. 

W dniach 18 i 28 października 2013r. w naszej szkole odbyła się I edycja Konkursu Ortograficznego w Języku Obcym. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych pracujących w Gimnazjum w Szczucinie. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego, rozwijanie zainteresowań lingwistycznych oraz motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych.

Pierwszego dnia konkursu (tj.18 października 2013r.) 12 uczniów zmierzyło się  z dyktandem w języku angielskim, natomiast 28 października – 14 uczniów przystąpiło do dyktanda w języku niemieckim.

Każdy z uczestników konkursu w usłyszanym tekście  miał za zadanie napisać poprawnie i bezbłędnie w języku obcym znajdujące się w nim zdania.   

 Wyniki konkursu przedstawiały się następująco :

 Język angielski

I miejsce – Kamila Ślęczkowska kl. 3b

II miejsce – Mateusz Mierniczek kl. 2a

III miejsce – Nikola Świerczek – kl. 3c

 Język niemiecki

I miejsce – Kamila Kabat kl. 3a

II miejsce – Kamila Ślęczkowska kl. 3b

III miejsce – Bernadetta Skiba kl. 3b

     Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana, co potwierdzają biorący w nim udział uczniowie oraz nauczyciele. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji  z osiąganych sukcesów w nauce języków obcych.

 Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu. 

Organizatorzy konkursu :

Elżbieta Ryś

Renata Sokołowska

Elżbieta Stochlińska

Edyta Tobiasz

Marta Trznadel

25 listopada 2013 r.


 „Link do przyszłości”

    26 uczniów Gimnazjum w Szczucinie uczestniczyło w projekcie „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” , będącym  ogólnopolską inicjatywą , której celem  jest wspieranie uczniów z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób     szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W ramach tego działania uczniowie mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznali  także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i wzięli udział w quizie, który pozwolił im zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy.

15 listopada 2013 r.


 Narodowe Święto Niepodległości

        Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie w formie montażu słowno- muzycznego oraz prezentacji multimedialnej przypomnieli jak po 123 latach zaborów odrodziło się niepodległe państwo. Zaprezentowany został również archiwalny film o marszałku Józefie Piłsudskim. Dodatkowym elementem było  przyozdobienie ubrań biało- czerwonymi kokardami na znak radości i dumy z barw narodowych.

8 listopada 2013 r.


 

 Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych

    W dniu 28. X. 2013 r. w Urzędzie Gminy w Szczucinie zostały wręczone stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.

Gratulujemy wszystkim stypendystom.

28 października 2013 r.


 

 Spotkanie z policjantem

    W dniu 28. X. 2013 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Celem spotkania było kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec różnorodnych zagrożeń,  wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci internetowej, tzw. cyberprzemocy, stosowania używek i innych szkodliwych dla zdrowia środków. W trakcie prelekcji znalazły się również informacje dotyczące odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

28 października 2013 r.


 

 Otrzęsiny pierwszoklasistów

    W dniu 17 października zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych poprzez wspólną zabawę- otrzęsiny zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Zanim to nastąpiło musieli wykonać szereg zabawnych zadań i konkurencji. Jury zgodnie uznało, że wszystkie klasy zaprezentowały się na szóstkę.  Ogłoszono, że wszyscy zasłużyli na miano gimnazjalisty. Impreza zakończyła się integracyjną dyskoteką dla wszystkich uczniów.

 

18 października 2013 r.


 Dzień Edukacji Narodowej

    Obchody Dnia Edukacji Narodowej są szczególnym wydarzeniem w życiu szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pani Renaty Domińczak i pani Barbary Czaja. Akademia połączona została z uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych. DEN to okazja do podziękowań dla nauczycieli, dlatego  Dyrektor wręczył niektórym nauczycielom,  pracownikom administracji i obsługi nagrody. Gratulujemy nagrodzonym, życzymy nauczycielom zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

15 października 2013 r. 


 Podsumowanie współzawodnictwa kulturalnego szkół

    17 września 2013 roku w SCKiB w Szczucinie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa kulturalnego szkół podstawowych i gimnazjów za rok szkolny 2012/2013.

Z satysfakcją informujemy, że nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów.

 

1 października 2013 r.


 

 Wycieczka dydaktyczna do Ojcowa

     W dniu 20 września 2013r. Młodzież klas pierwszych uczestniczyła w programie profilaktycznym "Archezja". Zajęcia  realizowane były w Ojcowie. Miały one formę warsztatową. Pokazywały uczniom jak ważne jest w życiu kierowanie się wartościami moralnymi. W pięknym plenerze, podczas wielogodzinnej wędrówki Doliną Prądnika młodzież uczyła się budować dobre relacje z innymi oraz realnie oceniać własne możliwości. Uczniowie dowiedzieli się jak zgubne są nałogi, a jak istotne dobre autorytety. Wspólna wyprawa symbolizowała drogę życiową człowieka. Gimnazjaliści zwiedzili "Jaskinię Ciemną", byli na "Jonaszówce". Na zakończenie odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Chętni uczniowie zadeklarowali życie bez nałogów.

21 września 2013r.    Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014

                2 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły uroczystą akademią rozpoczęli nowy rok szkolny. Pan dyrektor serdecznie przywitał wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów,  życzył wszystkim wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.  Ważnym punktem akademii było pożegnanie odchodzącej na emeryturę pani wicedyrektor Teresy Gondek. Warto przypomnieć, że w czerwcu na emeryturę odeszła pani Zofia Mazur. Gorąco dziękujemy im za długoletnią pracę, życzymy wiele szczęścia i radości w kolejnym etapie życia.

 

3 września 2013r.   

 


 

 Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  W dniu 28 czerwca zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Uczniom i nauczycielom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

27 czerwca 2013 r.

 


 

 Powiatowy Konkurs Wiedzy Ogólnej Omnibus 2013

    Dnia 13 czerwca 2013 r. w Gimnazjum w Szczucinie odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej Omnibus zorganizowany przez nauczycielki: Beatę Dzięgiel i Edytę Cieśla. Do konkursu przystąpiło 5 szkół:  Gimnazjum w Oleśnie, Gimnazjum w Gruszowie Wielkim, Gimnazjum w Radwanie, Gimnazjum w Borkach i Gimnazjum w Szczucinie. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy to test wiedzy ogólnej. W drugiej  części oprócz wiedzy, uczniowie musieli wykazać się sprytem i zręcznością. Tytuł OMNIBUSA 2013 wywalczyła Magdalena Karaś z Gimnazjum w Szczucinie. II miejsce zdobyła Edyta Garbarz z Gimnazjum w Oleśnie, III miejsce- Paulina Dragan z Gimnazjum w Oleśnie. Całość uświetnił występ grupy tanecznej pod kierunkiem pani Anety Szlązak. Nagrody dla laureatów ufundowali: Starosta Powiatu Dąbrowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin oraz pani Dagmara Fortuna. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

14 czerwca 2013 r.


 

 Gala Małopolskiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych

    W dniu 12 czerwca nasi uczniowie będący stypendystami V edycji programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych uczestniczyli w uroczystej gali w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Gospodarzami uroczystości byli Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Sowa oraz Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie Pan Rafał Solecki, którzy wręczyli najzdolniejszej młodzieży specjalne certyfikaty i upominki.

 

 

13 czerwca 2013r.


 

  Lista podręczników w roku szkolnym 2013/2014

      Lista podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014  klasa I   klasa II   klasa III

13 czerwca 2013r.   


Laureat Małopolskiego Konkursu informatycznego

    Miło nam poinformować, że Mateusz Maćkowski z klasy III b został Laureatem Małopolskiego Konkursu Informatycznego. Opiekunem dydaktycznym Mateusza był pan Jacek Morawiec. Uroczystość zakończenia konkursu odbędzie się  w katedrze informatyki AGH w Krakowie w dniu 8 kwietnia. Gratulujemy sukcesu i wysokich umiejętności informatycznych.

 

 

    

 3 kwietnia 2013 r.  


Debata ekologiczna

       Dnia 22 marca w naszej szkole odbyła się debata- ,, Ocena działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole i gminie ze szczególnym uwzględnieniem problemu usuwania azbestu". Udział w niej wzięli:

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat szkodliwości azbestu, działań UMiG w kierunku polepszenia naszego środowiska oraz projektu współpracy ze Szwajcarią dotyczącej usuwania azbestu. Uczniowie w formie debaty dokonali oceny działań ekologicznych w naszej szkole i gminie. W wyniku debaty opracowano wiele wniosków i planów działań, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na stan lokalnego środowiska.

                 

           

 

 

23 marca 2013 r.


 

Spotkanie z policjantem dotyczące cyberprzemocy

                 W dniu 25 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem aspirantem Waldemarem Gorzkowiczem dotyczące negatywnego zjawiska jakim jest cyberprzemoc. Policjant  opowiedział o formach cyberprzemocy, zagrożeniach dla młodzieży z niej wynikającej, powiedział również o odpowiedzialności karnej sprawców. Udzielił wskazówek, w jaki sposób uniknąć cyberprzemocy i gdzie szukać pomocy.

25 lutego 2013 r.


 

Komunikat Państwowego Inspektora Sanitarnego w sprawie grypy

    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej, przypomina o konieczności podjęcia działań profilaktycznych w tym zakresie. W załączeniu: informacja dotycząca sezonu grypowego 2012/2013 Załącznik

21 lutego 2013 r.


 

Ferie zimowe

    Ferie zimowe dla uczniów 14. I- 27. I. 2013 roku. Młodzieży życzymy przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

12 stycznia 2013 r.


 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku życzymy uczniom, rodzicom i nauczycielom dużo zdrowia, radości, optymizmu i rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole.

21 grudnia 2012 r.


Konkurs filmowy ,,Uczę się- lubię to’”

Uczniowie naszej szkoły- Dominik Gorzkowicz i Arkadiusz Noga z klasy IIc zdobyli III miejsce w małopolskim konkursie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Zadaniem konkursowym było wykonanie spotu reklamowego promującego uczenie się. Nasi uczniowie przygotowali reklamę udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Gratulujemy wyróżnionym.

19 grudnia 2012 r.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

    Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  czytaj więcej

10 grudnia 2012 r.


   Medale Komisji Edukacji Narodowej dla nauczycieli naszej szkoły

    Z przyjemnością informujemy, że nauczyciele naszej szkoły zostali odznaczeni Medalami Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Są to: Pan Dyrektor Bogdan Kolano oraz Pani Bożena Mazur. Gratulujemy wyróżnienia.

10 grudnia 2012 r.


 

 

 

Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin dla uczniów szczególnie uzdolnionych

         W dniu 19 listopada w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin w obecności rodziców oraz zaproszonych gości rozdane zostały stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Z naszej szkoły stypendia otrzymały:

Gratulujemy wyróżnionym.

 

23 listopada 2012r.   

 Dzień Edukacji Narodowej

        Obchody  Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole tradycyjnie  połączone zostały z uroczystym ślubowaniem klas I. Akademię  w tym roku przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Marty Trznadel i pani Barbary Czaja. Dzień Edukacji Narodowej jest zarazem okazją do podziękowania nauczycielom za ich pracę. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy  zdrowia, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu.

   

   

16 października 2012r.   


 Święto Patrona Szkoły

     W dniu 23 września 2012 r. nasza szkoła obchodziła Święto Patrona Szkoły.  Uroczystość połączona została z obchodami 100 rocznicy urodzin wielkiej kompozytorki Ireny Pfeiffer pochodzącej ze  Szczucina. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od przemarszu  młodzieży naszej szkoły z  placu szkolnego  w asyście orkiestry OSP w Szczucinie  do kościoła. Mszę  świętą uświetnił śpiewem i muzyką chór ze szkoły muzycznej  w Wolsztynie im. I. Pfeifferowej.  Dalsza część miała miejsce pod Kwaterą Pamięci Narodowej. Część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów poprzedziły przemówienia okolicznościowe i składanie wiązanek kwiatów w hołdzie  tym wszystkim , którzy ponieśli śmierć w szkole z rąk okupanta oraz tym, którzy walczyli o wolną Polskę w czasie wojny.

   

   

   

24 września 2012r.   


 Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

      Rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 3.09.2012r. o godz. 9.00. O godzinie 8.00 Msza Św. Dowóz uczniów autobusem bez zmian. Odwóz o godz. 11.00.

28 sierpnia 2012r.   


 

 Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

      Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

29 czerwca 2012r.   


  Dzień kibica

    Gimnazjaliści naszej szkoły bardzo gorąco kibicują drużynie narodowej na mistrzostwach Euro 2012. Dlatego Samorząd Uczniowski w dniu 12 maja zorganizował dzień kibica. Większość uczniów w tym dniu ubrana była w stroje w barwach narodowych, a na przerwach można było od samego rana słyszeć piosenki, które miały dopingować naszych piłkarzy. Ta gorąca atmosfera udzieliła się również nauczycielom, którzy w radosnej atmosferze świętowali z uczniami.

   

   

 

12 czerwca 2012 r.


 

  Lista podręczników w roku szkolnym 2012/2013

      Lista podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2012/2013  klasa I   klasa II   klasa III

5 czerwca 2012r.   


 

  Dzień Dziecka

    Gry planszowe, zręcznościowe, kalambury językowe, milionerzy, karaoke, rozgrywki sportowe okazały się fantastycznym sposobem na  spędzenie Dnia Dziecka. Kalambury językowe prowadziła pani Ela Stochlińska. Również niesamowicie wciągająca okazała się gra - Milionerzy, a prowadzącą tę grę była pani Renata Chramęga. Przy okazji karaoke pani Edyta Cieśla odkryła w naszej szkole wiele talentów muzycznych. Z kolei na hali sportowej pani Anna Dulak i pani Aneta Szlązak prowadziły rozgrywki w piłkę siatkową i piłkę nożną. Mecze rozegrane zostały przy wspaniałym dopingu kolegów i koleżanek. W przerwach meczu swój pokaz miał gimnazjalny zespól taneczny.

   

 

1 czerwca 2012 r.


 

  Powiatowy Konkurs ,,Omnibus"

    Dnia 31 maja w Gimnazjum w Szczucinie odbył się finał powiatowego konkursu wiedzy ogólnej OMNIBUS zorganizowany przez nauczycielki: Edytę Cieśla i Beatę Dzięgiel. Honorowy patronat nad zmaganiami uczniów objął Starosta Dąbrowski  pan Tadeusz Kwiatkowski. Do konkursu przystąpiło 6 gimnazjów. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy to test wiedzy ogólnej. W drugiej części zadaniem uczniów było wykazać się nie tylko wiedzą, ale również sprytem i zręcznością. Tytuł OMNIBUSA 2012 wywalczyła Katarzyna Wójcik z Zespołu Szkól w Luszowicach. Drugie miejsce przypadło Karolinie Bartoń z Gimnazjum w Oleśnie. Trzecie miejsce zdobyła Justyna Zawalska również z Olesna.

   

 

31 maja 2012r.


I rocznica powstania Klubu Historycznego im. Armii Krajowej

    9 maja 2012 r. w KCEM ,, Kana" odbyła się uroczystość I rocznicy powstania  Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Gimnazjum w Szczucinie  oraz inauguracja utworzenia Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w ZSP w Szczucinie. Ta połączona przez obie szkoły impreza środowiskowa zgromadziła licznych gości: kombatantów z płk. Zdzisławem Baszakiem na czele, władze powiatowe, gminne oraz młodzież gimnazjalną i licealną. Gospodarzami uroczystości byli prezesi klubów p. mgr Bożena Mazur oraz p. dr Marek Jachym. Po wystąpieniach zaproszonych gości, przyjęciu do klubu nowych członków, młodzież Gimnazjum im. Bohaterów Września zaprezentowała patriotyczny montaż słowno- muzyczny. Tego typu działalność nauczycieli świadczy, że szkoły dbają o rozwijanie i budzenie ducha patriotyzmu wśród młodzieży, budowane na fundamencie wartości.

10 maja 2012r.


Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

    Uczennica naszej szkoły Gabriela Lis została Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2011/2012 organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Gratulujemy sukcesu.

28 marca 2012 r.     


 

Gimnazjum w Szczucinie wśród najlepszych szkół

    Z satysfakcją informujemy, że Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie znalazło się na pierwszym miejscu w rankingu gimnazjów Powiśla Dąbrowskiego oraz II miejscu wśród 63 szkół tego typu z powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego. Kryterium rankingu były wyniki jakie uzyskali uczniowie na egzaminie gimnazjalnym w 2011 r.

28 marca 2012 r.


 

Zawieszenie zajęć szkolnych w dniach 1, 2, 3 lutego 2012 r. z powodu dużych mrozów

    W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami na zewnątrz oraz mogącymi z tego powodu wystąpić poważnymi problemami w dowozach uczniów do szkoły, na prośbę organu prowadzącego oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zawieszam w dniach 1, 2, 3 lutego 2012r. zajęcia szkolne.

Dyrektor Szkoły - Bogdan Kolano

31 stycznia 2012 r.


 

Stypendia w ramach ,, Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych"

    Miło nam poinformować, że 2 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia w ramach projektu ,, Małopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych"  na rok szkolny 2011/2012. Są to: Jarosław Foder i Gabriela Lis. Gratulujemy wyróżnionym i jesteśmy pewni, że pieniądze posłużą do dalszego wszechstronnego rozwoju naszych uczniów.

12 stycznia 2012 r.


Wesołych Świąt

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy uczniom, rodzicom i nauczycielom dużo zdrowia, radości i rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech Nowy 2012 rok przyniesie wiele dobra i optymizmu.

22 grudnia 2011 r.


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

    Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w dniu 8 stycznia 2012 r. w hali widowiskowo- sportowej odbędzie się III Otwarty Turniej w Badmintonie.  czytaj więcej

22 grudnia 2011 r.


 

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

          Uczennica naszej szkoły Kamila Ślęczkowska zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem konkursu był PCK. Gratulujemy sukcesu.

 

 16 grudnia 2011 r.


 

Święto Odzyskania Niepodległości

         Jak co roku z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów był przypomnieniem faktów historycznych, był również przesłaniem, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Winniśmy ją pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby jej już nigdy nie utracić. Dodatkowym elementem uroczystości było przyozdobienie ubrań uczniów i nauczycieli biało- czerwonymi kotylionami na znak radości i dumy z barw narodowych. Uczniowie szkoły i wychowawcy brali również udział w gminnych obchodach tego święta.

    

 14 listopada 2011 r.

 


II Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin.

            W dniu 20. X. 2011 r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin. Naszą szkołę  reprezentowało 5 uczniów. Z wielką satysfakcją informujemy, że najlepszą uczennicą w gminie w dziedzinie ortografii jest Gabriela Lis. Pokonując zawodników z całej gminy, zdobyła pióro Burmistrza. Gratulujemy sukcesu.

21 października 2011 r.


  Konkurs – Nasza Ziemia, nasze jutro

            Uczeń naszej szkoły- Szymon Szczęch zajął I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę Kserkom. Tematem konkursu było ważne zagadnienie świata współczesnego, jakim jest ochrona przyrody. Praca Szymona wykonana techniką linorytu  zdobyła uznanie jury. Zwycięzca otrzymał rower, a szkoła wzbogaciła się o kolorową drukarkę laserową.

19 października 2011r.


 

Podsumowanie współzawodnictwa kulturalnego szkół.

            15 października w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa kulturalnego szkół w gminie, za rok szkolny 2010/2011. Nasza szkoła w tej rywalizacji zajęła I miejsce . Nagrodę pieniężną ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin.

16 października 2011r.

 Dzień Edukacji Narodowej

            Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie rozpoczął się uroczystą akademią, którą w tym roku przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Anny Bełzowskiej i Pani Barbary Czaja. Dzień Edukacji Narodowej jest zarazem okazją do podziękowania nauczycielom za ich pracę. W tym roku nagrody Dyrektora szkoły otrzymało 6 nauczycieli oraz 2 pracowników administracji i obsługi. Gratulujemy wyróżnionym , wszystkim pracownikom oświaty życzymy  wielu sukcesów w pracy i życiu osobistym.

  

14 października 2011 r.


Święto Patrona Szkoły

       Obchody Święta Patrona Szkoły  połączone zostało z powiatowymi  obchodami  72 rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji ZSRR na Polskę. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od mszy św. , dalsza część  miała miejsce pod Kwaterą Pamięci Narodowej. Część artystyczną poprzedziły przemówienia okolicznościowe oraz składanie wiązanek kwiatów. W trakcie uroczystości nastąpił akt przekazania Sztandaru Armii Krajowej na ręce dyrektora naszej szkoły, który od tej pory towarzyszyć będzie społeczności Gimnazjum im. Bohaterów Września podczas ważnych uroczystości. Dokonując aktu przekazania sztandaru Pan Mac- członek ŚZŻAK powiedział, że Sztandar  AK w Szczucinie  jest symbolem najwyższych wartości, honoru, tradycji , jest zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny.  Aby podkreślić uroczysty charakter obchodów młodzież przygotowała montaż słowno – muzyczny. Całość imprezy zakończyło otwarcie w szkole wystawy poświęconej AK i Państwu Podziemnemu.

  
 
 
  
   
 
12 września 2011r.


∆ Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

       1 września o godzinie 9.00 uroczystą akademią zainaugurowano nowy rok szkolny 2011/2012. Akademię poprzedziła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Szczucinie.

 
 
 
 

1 września 2011r


∆ Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

       Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku

22 czerwca 2011r


∆ Pożegnanie klas trzecich

       21 czerwca 2011r. pożegnaliśmy uczniów klas III. Życzymy im wielu sukcesów w nowych szkołach

22 czerwca 2011r


  Lista podręczników w roku szkolnym 2011/2012

      Lista podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012  lista podręczników

15 czerwca 2011r.   


 Małopolski Dzień Uczenia się przez całe życie

    W  dniu 8 czerwca nasze Gimnazjum wzięło udział  w Małopolskim Dniu Uczenia się przez całe życie. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali  szkolenia w trzech kategoriach wiekowych. Dla najmłodszych- teatrzyk ,,Czerwony kapturek” w wersji angielskiej. Dla rodziców- szkolenie ,, Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Trzecią grupą byli seniorzy- dla nich zorganizowano warsztaty- zdobienie przedmiotów techniką decoupage. Dodatkowo dla najmłodszych zorganizowano konkursy z nagrodami.

     

9 czerwca 2011r.  

Projekt eTwinning

    Dziennik projektu , prowadzony w ramach projektu edukacyjnego „ Unsere  Umwelt, unsere Zukunft, Unsere Wahl … Ökologie ist in!”, koordynowanego przez panią Renatę Chramęgę, został  wybrany przez  komisję Narodowego Biura  Programu eTwinning „ Najciekawszym Dziennikiem w miesiącu maju 2011”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Dziennikiem naszego projektu - kliknij tutaj

6 czerwca 2011r.   


Dzień Dziecka

    Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się od zajęć integracyjno- wychowawczych. Potem uczniowie brali udział w pokazach sprzętu strażackiego oraz pokazach działań ratowniczo- gaśniczych Straży Pożarnej.  Najwięcej emocji było w trakcie gaszenia palącego się samochodu. Impreza była doskonałą  okazją  do edukacji dla bezpieczeństwa, bowiem uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, mieli możliwość poznania działań ratowniczych. Dzień Dziecka zakończył się projekcją filmu w Muzeum Drogownictwa oraz dyskoteką.

        

1 czerwca 2011r.   


 Powiatowy Konkurs Wiedzy Ogólnej ,, OMNIBUS" 2011
    Dnia 26 maja w szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej ,,OMNIBUS"pod patronatem Starosty Pana Tadeusza Kwiatkowskiego. Do konkursu przystąpiło 6 szkół: Gimnazjum w Podlipiu, Gimnazjum w Luszowicach, Gimnazjum nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum w Radwanie, Gimnazjum w Borkach i Gimnazjum w Szczucinie.. Tytuł ,,OMNIBUSA 2011" wywalczył Mateusz Twaróg ze Szczucina, II miejsce przypadło w udziale Beacie Kupiec z Gimnazjum w Radwanie, III miejsce zdobył Sebastian Kanak z Gimnazjum w Podlipiu. Dodatkowo Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Pan Jan Sipior ufundował nagrodę dla najlepszego ucznia z Gminy Szczucin oraz Wójt Gminy Bolesław, Pan Kazimierz Olearczyk przekazał nagrody dla reprezentantów Gimnazjum w Podlipiu.

     

27 maja 2011 r.

  Inauguracyjna sesja Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie


    W dniu 9 maja 2011 roku  odbyła się inauguracyjna sesja  Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior, Kombatanci, Władze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a wśród nich Prezes Zarządu Tarnów ŚZŻAK płk. Zdzisław Baszak, Przewodniczący  Komisji do Spraw Młodzieży Zarządu Głównego dr Piotr Kurek, Przedstawiciel Zarządu Okręgu Małopolska ŚZŻAK Piotr Kaczor, Przedstawiciel Zarządu Okręgu Tarnów ŚZŻAK Maciej Małozięć, Przedstawiciel Oddziału IPN dr Ryszard Ziobroń. Akt założycielski i statut klubu odebrał  dyrektor Bogdan Kolano. W trakcie spotkania wykład wygłosił dr Ryszrd Ziobroń, który podkreślił, że aktywność młodych pokoleń w klubie jest elitarnym wyróżnieniem i pogratulował szkole inicjatywy. Aby podkreślić uroczysty charakter spotkania młodzież zaprezentowała montaż słowno- muzyczny poświęcony AK i Polskiemu Państwu Podziemnemu. Przy tej okazji ŚZŻAK przekazał do bibiloteki szkolnej książki i inne materiały dokumentacyjne.

           

10 maja 2011r.


 

∆  Spotkanie z Prezesem Okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Pułkownikiem Zdzisławem Baszakiem

    W dniu 7 kwietnia mieliśmy zaszczyt w naszej szkole gościć Prezesa Okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Pułkownika Zdzisława Baszaka. Na spotkaniu był również obecny członek ŚZŻAK Pan Władysław Paleń oraz nauczycielka Pani Maria Pietracha. Pułkownik Baszak jako świadek historii opowiedział młodzieży o wydarzeniach z 1939 r., o tym jak jego oddział został zmasakrowany przez niemieckie czołgi. Nasza szkoła nosząca imię Bohaterów Września w szczególny sposób czuje się zobowiązana do kontynuowania tego dziedzictwa, toteż z inicjatywy Pani Bożeny Mazur powstanie Klub Historyczny im. Armii Krajowej.

         

7 kwietnia 2011r.


 

 

∆  XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 9 wolontariuszy z naszej szkoły zbierało pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Ponadto w hali widowiskowo- sportowej odbył się II Otwarty Turniej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Badmintonie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin Pana Jana Sipiora. Dzięki hojności mieszkańców wolontariusze z Gimnazjum w Szczucinie zebrali 4795, 20 zł. Wszystkie pieniądze przekazano na konto WOŚP.

10 stycznia 2011r.


 

∆  Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie wiele szczęścia i dobroci od ludzi.

22 grudnia 2010r.


 

∆  Odznaczenia państwowe dla nauczycieli

    Dwie nauczycielki naszej szkoły otrzymały odznaczenia państwowe. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczone zostały: wicedyrektor Teresa Gondek i nauczyciel- bibliotekarz Wiesława Zamora. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

15 listopada 2010r.


 

∆  Święto Odzyskania Niepodległości

        Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasę III A pod opieką pani Barbary Musiał, oprawę muzyczną przygotowała pani Barbara Czaja. Braliśmy również udział w uroczystościach gminnych.

11 listopada 2010r.


 

∆  Pani Anna Dulak wicemistrzynią Polski w badmintonie

    Nauczycielka naszej szkoły pani Anna Dulak osiągnęła duży sukces na IX Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie. Została wicemistrzynią Polski, przegrywając jedynie z zawodniczką z Katowic. Gratulujemy.

18 października 2010 r.


 

∆  Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej w szkole rozpoczęliśmy od spotkania wychowawców z uczniami. Później odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy  zdrowia, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu.

14 października 2010 r.


 

∆  Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Fryderyk Chopin- inspiracje

    11 października 2010 roku w Sali Kolumnowej gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczystość rozdania nagród Laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,, Fryderyk Chopin- inspiracje". Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Szymon Szczęch, który odebrał nagrodę za zajęcie III miejsca z rąk wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Tadeusza Sławeckiego. Gratulujemy wyróżnionym.

12 października 2010 r.


 

Święto Patrona Szkoły

    12 września dla naszej szkoły jest dniem szczególnym. Jak co roku obchodzimy w tym dniu kolejną rocznicę wydarzeń z czasów II wojny światowej tj. spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie wraz z przebywającymi w niej jeńcami. Nasza szkoła, przyjmując imię Bohaterów Września, wzięła na siebie zaszczytne zobowiązanie: szczególną pamięć , cześć , hołd tym wszystkim , którzy ponieśli śmierć w szkole z rąk okupanta oraz tym, którzy walczyli o wolną Polskę w czasie wojny. Dlatego w niedzielę 12 września uczniowie licznie przybyli na mszę świętą za Ojczyznę, a potem wraz z mieszkańcami Szczucina wzięli udział w uroczystościach patriotycznych pod Kwaterą Pamięci Narodowej. W uroczystości po raz pierwszy uczestniczyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ,, Ogniki”, działająca w naszej szkole.

13 września 2010 r.


  

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Witamy po wakacyjnym wypoczynku. Życzymy sukcesów w nauce.

1 września 2010 r.


    Zakończenie roku szkolnego

        Uczniom i nauczycielom życzymy słonecznych wakacji.

25 czerwca 2010 r.


 

Powiatowy Konkurs Gimnazjalistów ,,Omnibus 2010”

     W Gimnazjum w Szczucinie przeprowadzono  dziesiątą edycję konkursu wiedzy ogólnej ,, Omnibus 2010” pod patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego . Do finałowej części  konkursu przystąpiło 15 gimnazjalistów z całego powiatu.

Dla najlepszych przygotowano nagrody, których fundatorami byli:

·         Starosta Powiatu Dąbrowskiego- pan Krzysztof  Krajewski

·         Wójt Gminy Bolesław- pan Kazimierz Olearczyk

·         Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin- pan Jan Sipior

Tytuł ,,Omnibus 2010” zdobył Radosław Witaszek z Gimnazjum w Szczucinie, wyprzedzając Ewelinę Kupiec z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Trzecie miejsce zajęła Kinga Gładysz z Gimnazjum w Szczucinie.

11 czerwca 2010 r.

 


  Nasi uczniowie finalistami konkursu ogłoszonego przez Centrum Polonii w Brniu oraz Stowarzyszenie Demokracja USA

    Dwóch uczniów  naszej szkoły- Jakub Gorzkowicz i Karol Łuszcz zakwalifikowało się do finału konkursu na pracę dotyczącą różnic między wyborczą ordynacją obowiązującą w Polsce i krajach anglosaskich, ogłoszonego przez Centrum Polonii w Brniu oraz polonijną organizację Stowarzyszenie Demokracja USA. Dla zwycięzcy ufundowano  2 tygodniowy pobyt w Nowym Jorku.

10 czerwca 2010r.


 Wznowienie zajęć w szkole

     Dyrektor Gimnazjum w Szczucinie informuje, że zajęcia zostają wznowione od dnia jutrzejszego tj. wtorek 8 czerwca 2010r.

7 czerwca  2010r.


 

 POMOC DLA POWODZIAN

     W dniach 27- 28. 05. 2010 r. wśród uczniów naszej szkoły zostanie zorganizowana akcja ,, POMOC DLA POWODZIAN". Prosimy o przekazywanie niżej wymienionych darów: ręczniki papierowe, mleko w kartonach, cukier, herbata, środki czystości, odżywki dla dzieci, koce nowe, ubrania dla dzieci, konserwy mięsne i rybne. Zbiórka darów w budynku szkoły. Za każdy przekazany dar serdecznie dziękujemy.

25 maja 2010r.


 

 Uczciliśmy pamięć zamordowanych w Katyniu

    W dniu 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły zorganizowali  wieczornicę z okazji 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Honorowymi gośćmi byli Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej: Panowie- Mieczysław Bojeś z małżonką, Władysław Dzięgiel, Franciszek Kułaga, Mieczysław Łabuz, Stefan Mac, Władysław Paleń. Udział wzięli również rodzice, nauczyciele i uczniowie.

22 kwietnia 2010r.


 

 Wieczornica z okazji 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

    W dniu 22 kwietnia 2010 roku o godzinie 17. 00  w Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie odbędzie się wieczornica z okazji 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów naszej szkoły.

14 kwietnia 2010r.


 

 Hołd ofiarom tragedii pod Smoleńskiem

    Społeczność szkolna Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie pogrążona w żałobie składa hołd ofiarom, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Rodzinom ofiar składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Cześć ich pamięci.

11 kwietnia 2010r.


 

 Gminny konkurs recytatorski

    W gminnym konkursie recytatorskim Gabriela Chudy zajęła I miejsce, natomiast II miejsce zdobyły Kinga Gładysz i Gabriela Piekielniak.

11 marca 2010 r.


 

 Konkurs "Usuwamy azbest"

  Gimnazjalna Rada Gminy bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Usuwamy azbest! "  Zgłoszona przez szkołę praca znalazła się w gronie laureatów wojewódzkiego etapu i tym samym została zakwalifikowana do kolejnego, ogólnopolskiego etapu konkursu. -   nasza praca

10 marca 2010 r.


 

 Ogólnopolski konkurs ,, Stop malarii"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny ,, Stop malarii". Anna Pikul z klasy II c zajęła II miejsce.

10 lutego 2010 r.


 

 Otwarty turniej w badmintonie

Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie zaprasza wszystkich chętnych na Otwarty Turniej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Badmintonie, który odbędzie się  10 stycznia 2010r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie.

HARMONOGRAM  IMPREZY :

·        Gry pojedyncze :

godz. 900 - 1400     - kategoria dzieci od klasy „0” do IV

                            - kategoria dzieci i młodzież od klasy V SP do III gimnazjum

                            - kategoria wiekowa od 17 lat do 30 lat

·        Gry pojedyncze i podwójne :

godz. 1400 - 1900   - wszyscy chętni nie mieszczący się w w/w kategoriach,  wiekowych

         Turniej zostanie rozegrany w kategoriach dla kobiet i mężczyzn.

         Dla najlepszych zawodników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wstęp od uczestnika :

- 5 zł  dzieci i młodzież szkolna

- pozostali uczestnicy – 20 zł.

         Cały dochód z turnieju zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

         Zgłoszenia na turniej – do 6.I.2010r. pod nr tel. 014 643-64-26 (gimnazjum) lub 014 643-64-56 (hala), e-mail : gimn_szczucin@poczta.onet.pl

Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin.

Organizatorzy zapewniają tylko lotki do gry.

7 stycznia 2010 r.


 

 

 Stypendium sportowe

     Uczennica z naszej szkoły otrzymała stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe. Wręczenie nagród i stypendiów miało miejsce w operze krakowskiej.

10 grudnia  2009 r.


 

 

 

 Konkurs recytatorski w ramach obchodów Roku Juliusza Słowackiego

    W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla gimnazjalistów w ramach obchodów Roku Juliusza Słowackiego. Nasi uczniowie byli w tym konkursie najlepsi. Mateusz Borowiec zajął I miejsce, Gabriela Chudy II miejsce, natomiast Marlena Duda zdobyła wyróżnienie.

1 grudnia 2009


 

 Odznaczenia dla nauczycieli

    Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji Narodowej za długoletnią służbę, wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczonych zostało 4 nauczycieli z Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie. Medalem Srebrnym za długoletnią służbę odznaczeni zostali: dyrektor Bogdan Kolano, pani Barbara Musiał, pani Zofia Mazur. Natomiast medal brązowy przyznano pani Bożenie Stal- Zajda.

10 listopada 2009


 Powiatowa uroczystość 70 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej

    W dniu 13 września obok Kwatery Pamięci Narodowej miała miejsce Powiatowa uroczystość 70 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, agresji ZSRR na Polskę oraz spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Część artystyczną przygotowała młodzież z Gimnazjum w Szczucinie. Uroczystości poprzedzone były mszą świętą.

13 września 2009

  

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI